• Pielęgnacja Biżuterii

Niezależnie od tego, czy dbamy o cenną biżuterię, specjalny prezent o wartości sentymentalnej lub po prostu swój ulubiony pierścionek, wszyscy chcemy zachować naszą biżuterię tak, aby wyglądała jak nowa. To jak dbamy o nasze wyroby jest bardzo ważne.

GoldenDreams ma w ofercie szeroką gamę wysokiej jakości, łatwych w użyciu środków czyszczących, w tym płyny i chusteczki. Regularne polerowanie nimi złota, srebra, platyny, palladu i innej biżuterii zachowa ich blask i wygląd.

 

Jeśli Twoja biżuteria wymaga naprawy, ponownego rodowania lub polerowania można dostarczyć ją do naszego sklepu i poprosić o ich odnowienie lub naprawę.

 

 

Zasady pielęgnacji KAŻDEJ biżuterii:

Aby uchronić metale, kamienie szlachetne i perły przed zarysowaniem i matowieniem, trzymaj biżuterię w indywidualnych pojemnikach lub miękkich woreczkach oraz przechowuj je w chłodnym, suchym miejscu.

Ponieważ większość metali będzie ulegała uszkodzeniom powierzchni w kontakcie z chlorowaną wodą - najlepiej zdjąć biżuterię, kiedy przebywamy w basenie lub myjemy ręce. Tytan jest wyjątkiem od tej reguły, ponieważ jest odporny na chlor.

Trzymaj biżuterię z dala od domowych środków czyszczących i unikaj jej kontaktu ze  środkami takimi jak perfumy i lakier do włosów.

 

 

Kilka dodatkowych wskazówek ...

 

Zachowaj srebro błyszczącym:

Najlepszym sposobem, aby utrzymać pożądany wygląd biżuterii srebrnej jest po prostu noszenie jej, gdyż powstrzymuje to jej utlenianie się i matowienie. Jeżeli miała kontakt z wodą osusz szybko, aby uniknąć plam.

 

Pielęgnacja żółtego i czerwonego złota:

Żółte i czerwone złoto powinno być przechowywane w oddzielnych pudełkach lub miękkich woreczkach, aby chronić je przed zarysowaniem. Unikać kontaktu z mydłem co może powodować jego matowienie. Może to jednak być łatwo usunięte przez polerowanie specjalnym płynem i miękką ściereczką.

 

Pielęgnacja białego złota:

Część biżuterii z białego złota jest pokryta rodem, dającym bardziej biały odcień i srebrzystość. Z biegiem czasu, powierzchnia ta może stracić swój blask; to dzieje się rzadziej na wyrobach takich jak: kolczyki i wisiorki,  gdyż nie mają kontaktu z innymi twardymi przedmiotami podczas noszenia.

Jeśli dostarczysz biżuterię z białego złota do GoldenDreams, możemy ponownie pokryć ją rodem za niewielką cenę.

 

Stal szlachetna:

Należy przechowywać stal szlachetną oddzielnie od innej biżuterii, gdyż jej twardość może spowodować uszkodzenie innych metali szlachetnych. Pomimo swojej wytrzymałości, stal szlachetna nie jest niezniszczalna, więc trzeba unikać noszenia jej w trakcie prac lub uprawianiu sportu. Aby utrzymać jej wspaniały połysk, może być polerowana miękką ściereczką z łagodnym detergentem lub pastą do zębów.  Należy unikać kontaktu z wodą przy polerowaniu i robić to wzdłuż włókien metalu.

 

Tytan:

Tytan jest jednym z najbardziej twardych i trwałych materiałów z jakich tworzy się biżuterię. Pomimo jego wytrzymałości również on nie jest niezniszczalny. Na powierzchni biżuterii mogą powstawać malutkie ryski. Są one jednak łatwe do usunięcia. Jeśli tytan jest polerowany należy na kilka minut namoczyć go w roztworze wody z mydłem. Następnie używając pasty lub kremu polerskiego i miękkiej ściereczki wypolerować go. Jeśli biżuteria jest zmatowiona możemy użyć standardowej, suchej gąbki do naczyń. Suchą gąbką (jej twardszą, cieńszą częścią pocieramy tytan wzdłuż jego matowienia. Usunie to drobne zarysowania bardzo skutecznie.

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny